REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU CHIRURGICZNYM

Po spędzeniu mniej więcej tygodnia w szpitalu, jeżeli nie było powikłań, lekarz oznajmi ci, że możesz iść do domu. Następne 4 do 6 tygodni będziesz musiał spędzić na rekonwalescencji w domu. Również w tym czasie musisz dokładnie stosować się do wskazań lekarza, co przyspieszy twój powrót do sił. Poniżej podaję kilka wskazówek, które przyspieszą rekonwalescencję.

Jak znosić i łagodzić ból

Podczas pobytu w szpitalu będzie ci dokuczać ból rany opera­cyjnej. Aby ból ten zmniejszyć, dostaniesz środki przeciwbólo­we, których siła będzie zależeć od intensywności bólu.

Nawet po powrocie do domu możesz odczuwać ból. Nie po­winien on jednak trwać dłużej niż 4 do 5 dni. Ból może męczyć i powodować stres, a to przeszkadza w szybkim powrocie do zdrowia. Dlatego powinieneś przyjmować środki przeciwbólo­we przepisane przez lekarza, a nie starać się zaciskać zęby i przetrzymać ból. Jeżeli intensywność bólu nagle wzrośnie, musisz natychmiast zawiadomić chirurga. Oprócz leków prze­ciwbólowych istnieje jeszcze wiele innych sposobów łagodze­nia bólu. Będzie o nich mowa w rozdziale jedenastym. Należą do nich również dodatkowe zabiegi lecznicze, które pomagają opanować i zmniejszyć ból.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.