Naucz się regularnie wypróżniać

Celem tych ćwiczeń będzie regularne i całkowite wypróżnianie się zawsze o tej samej porze dnia. Zacznij ten trening, kiedy już stolce będą lepiej uformowane, a czas przechodzenia przez przewód pokarmowy wolniejszy. Zwykle trening obejmuje pięć punktów, choć mogą się one różnić, w zależności od lekarza.

♦    Zwykle wypróżnienia następują po posiłku. Z tego względu wybierz posiłek, po którym chciałbyś się wypróżnić. Najlep­sze są obfite posiłki, ponieważ powodują najbardziej ener­giczne ruchy robaczkowe jelit.

♦    Skończ posiłek.

♦    Wypij gorący napój.

♦    Usiądź na sedesie na około pół godziny, nawet jeżeli nie od­czuwasz konieczności wypróżnienia. Jeżeli odczuwasz par­cie na stolec już wcześniej, idź w razie potrzeby do toalety.

♦    Postępuj tak przez trzy dni z rzędu. Jeżeli nie przyniosło to pożądanych rezultatów, próbuj po wypiciu gorącego napoju zastosować czopek stymulujący wydalanie kału. Poradź się lekarza, jakiego typu czopka użyć.

Jeżeli ta metoda przyniosła rezultaty, powtarzaj ją codzien­nie przez dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach zaprzestań uży­wania czopków. Sam posiłek i gorący napój powinny być wy­starczającym sygnałem do wydalenia kału.

Ponieważ każdy organizm jest inny, być może będziesz mu­siał skorzystać z pomocy lekarza lub innej osoby o odpowied­nich kwalifikacjach. Być może będziesz potrzebował Imodium lub innych leków wymienionych powyżej. Niezależnie od two­jej indywidualnej sytuacji trenowanie układu trawiennego po­lega na równoważeniu działania potraw, płynów, błonnika i le­ków. Bądź cierpliwy, korzystaj z pomocy lekarza lub pielęgniar­ki, a z czasem funkcja wydalnicza przewodu pokarmowego unormuje się.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.